زندگی شخصی من - آرشیو 1400/6

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1941
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 1940
» بازديد سال : 1937
» بازديد کل : 1940
» اعضا : 0
» مطالب : 40

ماسک صورت برای شفاف شدن پوست


تاریخ انتشار پست : 1400/6/25 بازدید : 4

هزاران هزار ماسک صورت برای شفاف شدن پوست خانگی و صنعتی وجود دارد اما چه زمان ما به سراغ ماسک های روشن کننده ی پوست میرویم؟ اگر به هر دلیلی رنگدانه های پوستی بیش از حد تولید شود رنگ پوستتان تیره شده و زیباییتان را تحت شعاع قرار میدهد. البته رنگ پوست به هیچ عنوان معیاری برای سنجش زیبایی افراد نیست، چراکه با درنظر گرفتن معیارهای بومی و فرهنگی در هر کشور یک رنگ پوست خاص ترند و مورد پسند عموم افراد جامعه است. تا کنون به این موضوع اندیشیده اید که چرا ماسک صورت برای شفاف شدن پوست تا این اندازه مهم است؟ هنگامی که به مرز 20 سالگی میرسید، متوجه میشوید که پوستتان در حال تغییراتی است. در این زمان است که لکه های تیره شروع به ظاهر شدن بر روی پوست میکنند و متاسفانه اگر فکری به حال آنها نکنید، تا آخر عمر همراهتان هستند. از طرفی به مرور زمان تیرگی زیر چشم ها بیشتر شده و حتی در اثر تابش نور مستقیم خورشید به صورت رنگ پوست نیز تیره تر از حالت نرمال آن میشود. اینجاست که اهمیت ماسک صورت برای شفاف شدن پوست مشخص میشود. در ادامه در این مقاله از شهر ماسک به بررسی و معرفی چند ماسک صورت برای شفاف شدن پوست و از بین رفتن لکه های پوستی یپردازیم.

1- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست :ماسک پودر شیر

مواد مورد نظر برای تهیه ماسک پودر شیر: یک قاشق غذا خوری پودر شیر ، 1 الی 2 قاشق غذاخوری آب پرتقال طبیعی و یک قاشق غذا خوری جوی دو سر

طرز تهیه ماسک پودر شیر: مواد اولیه را با هم ترکیب کرده و ترکیب فوق را به مدت ده دقیقه خوب مخلوط کنید تا حالت خمیری رقیق به خود بگیرد.

طریقه استفاده از ماسک: قبل از مصرف صورتتان را با آب ولرم بشورید و پس از خشک کردن صورت ماسک را بر روی پوست صورت و گردنتان بمالید و اجازه دهید، 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان بماند تا خشک شود. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید. این عمل را 1 الی 2 بار در هفته تکرار کنید، در کمتر از سه ما نتیجه آن را خواهید دید.

شهر ماسک ارائه دهنده انواع ماسک صورت با کیفیت و با قیمتی استثنایی. برای مشاهده ماسک های ما میتوانید به صفحه فروشگاه سایت و یا اینستاگرام ما سر بزنید. همچنین میتوانید با مشاورین زیبایی ما با شماره تماس ۰۹۱۰۶۴۰۰۰۶۳ در ارتباط باشید.

2- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : سفیده تخم مرغ(مناسب برای پوست های معمولی و چرب)

این ماسک علاوه بر سفید کردن پوست صورتتان چربی اضافه پوست را به خود جلب کرده و جوش های چرکی سطح پوست را نیز از بین میبرد.

طرز تهیه و استفاده از این ماسک صورت: یک عدد تخم مرغ را به همراه زرده آن باهم مخلوزط کنید و این عمل را آنقدر تکرار کنید تا خوب کف کند. سپس مخلوط حاصل را بر روی صورتتان بمالید و اجازه دهید، 15 تا 20 دقیقه بر روی صورتتان بماند و خشک شود. سپس صورت خود را با آب ولرم شسته و خشک کنید. در کمتر از 21 روز تاثیر معجزه آسای آن را خواهید دید.

3- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : ماسک کشک

ماسک کشک شاید یکی از تاثیرگذار ترین انواع ماسک صورت برای شفاف شدن پوست است که علاوه بر از بین بردن لکه های پوستی و جای آکنه رنگ پوست شما را هم حداقل 3 درجه روشن تر میکند این ماسک از آنجایی که به سرعت رنگدانه های پوستی را تحریک کرده و در کمتر از 15 روز تغییرات شگفتی در پوست صورت ایجاد میکند بسیار پرطرفدار است.

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک کشک: 

1 قاشق غذا خوری کشک1 قاشق غذا خوری آب گوجه فرنگی1 قاشق غذا خوری جوی دوسر

طرز تهیه و استفاده از ماسک کشک: ابتدا کشک و جو دوسر را باهم ترکیب کنید. سپس آب گوجه فرنگی را به آرامی به آن اضافه کنید و مخلوط را خوب هم بزنید تا حالت خمیری شکل پیدا کنند. سپس صورتتان را با آب ولرم و یک صابون صورت سبک بشویید و ماسک صورت را روی آن قرار دهید و اجازه دهید 20 دقیقه بماند تا خوب به خورد پوستتان برود. سپس با آب سرد آن را بشویید. این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید تا تاثیرات معجزه آسای آن را ببینید.

4- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : لیمو گوجه فرنگی و خیار

این ماسک علاوه بر روشن کردن پوست به علت داشتن خیار قابلیت آبرسانی بالایی دارد و برای پوست های خشک نیز به شدت توصیه میشود.

مواد مورد نیاز:

یک عدد لیمو سنگییک گوجه فرنگی  متوسطدو قاشق غذا خورد خیار رنده شده

طرز تهیه ماسک: مواد اولیه را با هم ترکیب کرده و آنقدر هم بزنید تا مخلوط مورد نظر به ماده ای چسبناک تبدیل شود. سپس ترکیب فوق را به آرامی روی هربخشی از پوستتان که می خواهید روشن شود بمالید و بگذارید تا کاملا خشک شود بعد از 15 دقیقه صورتتان را با آب سرد بشویید و با یک قطعه یخ صورتتان را ماساژ دهید و به صورت ضربه ای با یک حوله تمیز خشک کنید.

شهر ماسک ارائه دهنده انواع ماسک صورت با کیفیت و با قیمتی استثنایی. برای مشاهده ماسک های ما میتوانید به صفحه فروشگاه سایت و یا اینستاگرام ما سر بزنید. همچنین میتوانید با مشاورین زیبایی ما با شماره تماس ۰۹۱۰۶۴۰۰۰۶۳ در ارتباط باشید.

5- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : ماسک نعنا

ماسک نعنا از تاثیر گذار ترین انواع ماسک برای شفاف شدن پوست  است که برای انواع پوست خشک، چرب و معمولی توصیه میشود و کمتر کسی پیدا میشود که به آن آلرژی داشته باشد و از آنجایی که خواصیت خنک کنندگی دارد در روزهای گرم تابستان به شذت توصیه میشود.

مواد مورد نیاز:

یک مشت برگ نعنادوقاشق غذاخوری آب خیار

طرز تهیه و مصرف ماسک: مواد اولیه را مخلوص کرده و آنقدر ورز دهید تا حالت خمیری شکل به خود بگیرند سپس ماسک را روی صورت گذاشته و اجازه دهید 30 دقیقه روی پوست صورتتان بماند. در نهایت پوست خود را با آب سرد بشویید و بصورت ضربه ای خشک کنید. این عمل را یک الی دو بار در هفته تکرار کنید.

6- ماسک روغن بادام و پرتقال

ماسک روغن بادام از جمله پرطرفدارترین انواع ماسک صورت برای شفاف شدن پوست است که تیرگی زیر چشم را هم به سادگی از بین میبرد و چون به سرعت روی پوست صورت شما تاثیراتش نمایان میشود و طرز تهیه ساده ای دارد بسیار مورد استقبال قرار میگیرد.

مواد اولیه تهیه ماسک صورت برای شفاف شدن پوست:

یک زرده تخم مرغیک قاشق مرباخوری آب پرتقالیک قاشق مرباخوری روغن بادامیک قاشق غذا خوری شیره نارگیل

طرز تهیه و مصرف ماسک صورت:

ابتدا زرده تخم مرغ و آب پرتقال را با هم مخلوط کنید تا حالت کشسانی پیدا کند سپس روغن بادام و شیره نارگیل را به آن اضاقه کنید و خوب هم بزنید تا ماسک صورت به عمل بیاید. سپس مخلوط  را روی صورت و گردنتان بمالید و اجازه دهید خشک شود بعد از 20 دقیقه پوست خود را با آب ولرم بشویید و سپس به صورت ضربه ای آن را خشک کنید.

7- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : آرد

2 قاشق غذا خوری آرد ، یک چهارم قاشق غذا خوری زرد چوبه و 2 قاشق غذا خوری شیر کم چرب را با هم ترکیب کنید و خوب هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند. صورتتان را تمیز کنید و سپس با انگشت های تمیز این ماسک را روی صورت و گردن خود بزارید و اجازه دهید بیست دقیقه بماند تا خشک شود. سپس با آب سرد بشویید و به صورت ضربه ای خشک کنید. این ماسک را دوبار در هفته استفاده کنید تا تاثیر آن را در کمتر از یک ماه بر روی پوست خود ببینید.

8- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : ماست و نشاسته

ماسک ماست و نشاسته یک ماسک خانگی ساده است که توانایی روشن کردن پوست شما تا چند درجه را دارد.

طرز تهیه ماسک ماست و نشاسته:  یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب را با یک قاشق چای خوری پودر نشاسته ترکیب کرده و خوب هم میزنیم تا حالت خمیری به خود بگیرند سپس آن را به صورتتان بمالید و اجازه دهید تا یک رب بر روی پوستتان بماند و آن را بعد از 15 دقیقه بشویید.

شهر ماسک ارائه دهنده انواع ماسک صورت با کیفیت و با قیمتی استثنایی. برای مشاهده ماسک های ما میتوانید به صفحه فروشگاه سایت و یا اینستاگرام ما سر بزنید. همچنین میتوانید با مشاورین زیبایی ما با شماره تماس ۰۹۱۰۶۴۰۰۰۶۳ در ارتباط باشید.

9- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : ماسک موز

از جمله بهترین ماسک ها برای شفاف کردن پوست است که در کوتاه مدت باعث روشن شدن 2 الی 3 درجه ای پوست شما میشود. اما این ماسک موجزه آسا را چگونه تهیه کنیم؟

مواد مورد نیاز:

1 عدد موز رسیدهیک قاشق چای خوری عسلیک قاشق چای خوری آبلیمو

طرز تهیه و مصرف ماسک سفید کننده پوست موز:  ابتدا موز را به خوبی درون یک کاسه له کنید سپس عسل و آبلیمو را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید. ترکیب به دست آمده را روی پوست صورت و گردن خود بمالید و اجازه دهید خوب خشک شود و بعد از 15 دقیقه آن را با آب سرد بشویید و به صورت ضربه ای خشک کنید.

10- ماسک عسل بهترین ماسک روشن کننده پوست

یک قاشق مرباخوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام مخلوط نمایید تا فرم خمیری به خود بگیرد. سپس مخلوط را روی حرارت کم گرم کنید تا عسل رقیق شود. سپس ترکیب رو بر روی نقاط تیره پوستتان بمالید و اجازه دهید تا خشک شود و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

11- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست: زرد چوبه
دسته : ,
برچست ها :

بیل گیتس


تاریخ انتشار پست : 1400/6/14 بازدید : 12

درباره بنیانگذار میلیاردر مایکروسافت چه می دانید؟

اوایل زندگی بیل گیتس


درامد بیل گیتس - زندگی نامه بیل گیتس - زندگینامه بیل گیتس


بیل گیتس 28 اکتبر 1955 در سیاتل متولد شد. گیتس در خانواده‌ای به دنیا آمد که در تجارت و سیاست و خدمات اجتماعی سرشناس بودند. پدر وی ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشناسان شهر سیاتل، واشینگتن بود و مادر او آموزگار مدرسه و یکی از اعضای هیئت مدیره یونایتد اینترنشنال بود که در امور خیریه نیز فعالیت داشت. بر خلاف سایرین، او به برنامه‌نویسی با زبان BASIC علاقۀ زیادی داشت. گیتس در مدرسۀ لیکساید در سیاتل تحصیل کرد و چنان شیفتۀ برنامه‌نویسی کامپیوتر بود که برخی برنامه‌ها را خراب می‌کرد تا زمان بیشتری را با کامپیوتر بگذراند. بارها استفاده از کامپیوتر را برای او قدغن کردند.


نوجوانی بیل گیتس چگونه سپری شد؟

گیتس در دوران نوجوانی برنامه‌های پیچیده‌ای می‌نوشت که شیفتگی و علاقۀ او به سوی موفقیت را نشان می‌داد. او به خاطر عشق و علاقۀ خود به برنامه‌نویسی کامپیوتر و همچنین به اصرار پدرش در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد، اما با این وجود تمایل چندانی به تحصیل در آن‌جا نداشت. تمام این مسائل در دسامبر 1974، هنگامی که آلن مقاله‌ای در مورد میکروکامپیوتر به گیتس نشان داد، تغییر کرد. او و آلن از فرصت استفاده کردند و با تولیدکنندگان MITS تماس گرفتند و در مورد زبان BASIC برای آلتیر (اولین کامپیوتر شخصی) با آن‌ها گفتگو نمودند. هنگامی که تولیدکنندگان MITS در پاسخ گفتند می‌خواهند نمونۀ کار را ببینند، وی و آلن شبانه روزی کار کردند تا آن را آماده نمایند زیرا تا آن موقع برنامه را ننوشته بودند. آلن به آلبوکرک سفر کرد تا ببیند که آیا برنامه روی آلتیر کار می‌کند یا خیر. گیتس و آلن هر دو نسبت به این قضیه تردید داشتند. برنامه موفقیت‌آمیز بود. گیتس از هاروارد بیرون آمد. بعد از این موفقیت، گیتس و آلن مایکروسافت را راه‌اندازی کردند. در آن زمان IBM در اجرای سیستم عامل خویش مشکل داشت و درست سر بزنگاه، گیتس و آلن مایکروسافت را راه‌اندازی کردند.


داستان ازدواج موسس مایکروسافت ( بیل گیتس و همسرش )

بیل گیتس - زندگینامه بیل گیتس - درآمد بیل گیتس در ثانیه - راز موفقیت بیل گیتس


بیل گیتس در ژانویه 1994 میلادی پس از هفت سال با ملیندا فرنچ از کارمندان مایکروسافت ازدواج کرد. ملیندا در مصاحبه خود با مجله فوربز forbes می‌گوید پسرهای باهوش بسیاری خواهان ازدواج با من بودند؛ اما هم من و هم بیل احترام خاصی برای هم قائل بودیم، البته آن روزها زنی هم که عاشق فناوری باشد، کمیاب بود!


داستان طلاق بیل گیتس

بیل گیتس ۶۵ ساله موسس مایکروسافت روزگاری یکی از سه فرد ثروتمند دنیا بود. همسر وی ملیندای ۵۶ ساله مدیر سابق شرکت مایکروسافت است که در حال حاضر بنیاد خیریه بیل و ملیندا را مدیریت می‌کند. بیل گیتس در سال ۲۰۲۱ از همسرش ملیندا فرنچ جدا شد و نیمه از ثروتش به همسر سابقش بر اساس قانون واگذار شد و او به رتبه ی پنجم ثروتمندان جهان سقوط کرد و رتبه ی سومین ثروتمند جهان را از دست داد. خبر جدایی این زوج پس از زندگی ۲۷ ساله مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر دنیا قرار گرفت.


فرزندان بیل گیتس

وی و ملیندا دارای دو فرزند دختر و یک فرزند پسر با نام‌های جنیفر کاترین گیتس (متولد ۱۹۹۶ میلادی)، روری جان گیتس (متولد ۱۹۹۹ میلادی) و فوب ادل گیتس (متولد ۲۰۰۲ میلادی) هستند.


قوانین سختگیرانه برای فرزندان بیل گیتس

جنیفرکاترین گیتس (به انگلیسی: Melinda French Gates)، روری جان گیتس و فیبی ادل گیتس؛ فرزندان بیل گیتس حق نداشتند تا 14 سالگی طعم داشتن موبایل را بچشند. او 61 ساله در مصاحبه های خود می گوید که فرزندانش حق نداشتند تا قبل از 14 سالگی موبایل داشته باشند، موسس میلیاردر مایکروسافت همچنین حق استفاده از موبایل درسر میز غذا را سلب کرده است. ثروتمندترین مرد جهان با 67 میلیارد دلار ثروت گفت فرزندان من برای تماشای تلویزیون در پایان شب نیز محدودیت داشتند تا زودتر به رختخواب بروند و این قوانین به نفع فرزندانم بوده است.

دسته : ,
برچست ها :

قانون جذب چیست


تاریخ انتشار پست : 1400/6/14 بازدید : 14

مفاهیم پایه و اساسی در قانون جذب

۱- قانون جذب ارتعاش :


قانون جذب ارتعاش را میتوان اصلی ترین مفهوم در قانون جذب دانست که پایه و اساس آن را تشکیل داده است. بر اساس قانون ارتعاش تمامی کائنات( منظورم از کائنات شامل شما، گیاهان، حیوانات، اشیا، افکار، جامدات و هرآنچه که در این جهان بتوانید تصور کنید است.) در حال تولید و ارسال انرژی هستند و انرژی های مشابه به یکدیگر جدب میشوند.


۲- قانون جذب پول:


قانون جذب پول و ثروت یکی از زیر مجموعه های کاربردی قانون جذب است که عنوان میکند اگر نسبت به پول احساس خوبی داشته باشید(با او هم فرکانس شده)، میتوانید در مدتی کوتاه پول بسیاری را به زندگی خودتان جذب کنید. الان حتما میگویید که اصلا مگه میشه کسی نسبت به پول حس بدی داشته باشد؟ همه پولدار شدن را دوست دارند. در جواب باید بگویم بله بسیار اند افرادی که نسبت به پول حس بدی دارند منظورم همان افرادی است که تا یک فرد پولدار میبینند با خود میگویند حتما با کار خلاف به اینجا رسیده و یا افرادی که فکر میکنند پولدار ها از زندگیشان رضایت ندارند، خانواده شان دوستشان ندارند، از زندگی لذت نمیبرند، صدها مشکل و چالش دارند که با میلیون ها تومان هم حل نمیشود.


قانون جذب پول و ثروت چطور کار میکند؟

قانون جذب چیست - چگونه از قانون جذب استفاده کنیم


در ادامه، ما به طور خاص درباره « قانون جذب پول و کسب ثروت » صحبت خواهیم کرد و تمرکزمان روی رازهای جذب ثروت خواهد بود. دقت داشته باشید که برای رسیدن به هر خواسته ای باید بر افکار و استفاده از مغز برای ارسال ارتعاش تکیه کنیم. براساس قانون جذب، جهان هستی، رویدادها، اتفاقات یا افرادی را در مسیر شما قرار می دهد تا خواسته شما خلق شود و آنچه را که ارتعاش داده اید، مطابق با احساستان ظاهر شود. براساس قانون جذب، ارتعاش احساسی شما، وقایع و افرادی را به سوی خودتان برمی گرداند.


قانون اول جذب پول

اولین و مهمترین قانون درباره کسب ثروت « خواستن پول با تمام وجود » است.


قانون دوم جذب پول

اگر پول می خواهید، « چقدر میخواهید» ؟


نکته طلایی این دو قانون این است که عددی که انتخاب می کنید باید به اندازه ای باشد که وقتی به آن فکر می کنید، احساس بسیار خوبی به شما بدهد؛ چون اگر حس بدی به شما بدهد؛ یعنی خارج از نقطه مطلوب شماست.


مثلا عددی که انتخاب می کنید، یک میلیارد تومان باشد، هنگام فکر کردن به آن حالتان بد شود، به این معنی است که شما نمیتوانید روی آن تمرکز کنید.


در واقع فکر شما به نداشتن آن مقدار پول، گرایش پیدا می کند و اینجاست که افکار منفی مثل : «چطور می توانم به آن برسم؟ هیچوقت برای من اتفاق نمی افتد! من که شرایطش را ندارم! » در ذهن شما متولد می گردد.


این افکار به شما حمله کرده و شما نیز روی آنها تمرکز می کنید و حستان بد می شود و طبیعی است مقدار بیشتری از نبودن پول را خلق می کنید.

برای هر شخصی مقدار پولی که با آسودگی می تواند بخواهد، متفاوت است. شیوه درخواست هم در افراد مختلف، به یکی از سه روش زیر می تواند باشد:


بعضی از شما می گویید: آن قدر پول می خواهم که همه بدهی هایم را تسویه کنم. لازم است در ابتدا ان مقدار پول را در قالب یک واحد پولی، مشخص کنید تا بتوانید بر روی ان واضح تر تمرکز کنید.

برخی کلی تر درخواست می کنند: می خواهم آن قدر پول داشته باشم که فشار مالی روی من نباشد.

برخی نیز ممکن است بگویند: فقط می خواهم حسی داشته باشم که از لحاظ مالی احساس امنیت و آزادی کنم.

با درخواست کردن، ذهن شما شروع به ارتعاش روی  « حس داشتن پول »می کند. قانون ارتعاش مهمترین اصل در قانون جذب است.


۳- قانون جذب رابطه:


قانون جذب عشق بخشی بسیار کاربردی در قانون جذب است که بر روابط افراد تاثیر می گذارد. در قانون جذب رابطه افراد این توانایی را دارند که هرآنچه از اخلاق و رفتار یک فرد را دوست دارند به زندگی خود جذب کنند(اطرافشان پر میشود از افرادی با این ویژگی های اخلاقی ) و در مدار ناخواسته هایشان قرار نگیرند(به طور ناخودآگاه از افراد با خسیسه های اخلاقی ای که دوست ندارند دور میشوند)


۴- قانون جذب سلامتی:


قانون جذب سلامتی میگوید که با کنترل افکار خود می‌توانید در وضعیت جسمانی و سلامتی خود، تغییرات شاخصی ایجاد کنید.  حامیان قانون جذب بر این باور اند که اگر یک بیمار فرکانس افکار مثبت را درون خود افزایش دهند بخش عمده ای از مسیر درمان را طی کرده و میتواند بر بیماری خود غلبه کرده و آن را شکست دهد. استدلالی که برای اثبات این اصل هم می آورند عدم تشخیص بدن میان افکار و تجارب است. به طور مثال شما ار به یک آلوچه ی ترش فکر کنید بزاق دهانتان ترشح خواهدشد. با آنکه اصلا طعم آن را نچشیده اید.


 

دسته : ,
برچست ها :

اعتماد به نفس


تاریخ انتشار پست : 1400/6/9 بازدید : 13
اعتماد به نفس چیست؟
اعتماد به نفس به موضوع عملکرد و باورتان از میزان کارایی و کیفیت عملکرد شما اشاره می کند. (به انگلیسی self-confidence) است. واژه «self» به خویشتن خود شما اشاره می کند. «confidence» به میزان اطمینان و اعتماد به خود تاکید می کند. چقدر به خودتان اطمینان دارید که از عهده کارها بر می آیید؟ شما به همان میزان اعتماد به نفس دارید.«زمانی که بدن‌تان حالت خمیده پیدا می‌کند، مغز تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد و در نتیجهٔ این مسئله، هورمون کورتیزول (هورمونی است که در واکنش بدن به استرس ترشح می‌شود) ترشح می‌شود. قوز کردن ریشه در عادت انسان‌های اولیه دارد: آن‌ها برای مخفی ماندن از دید جانوران درنده به‌قدری خم می‌شدند که شکلی توپ‌مانند پیدا می‌کردند و این کار، استرس زیادی در پی داشته است. از سوی دیگر، اگر کاملا صاف بایستید و کمی شانه‌ها را به عقب بدهید، اعتماد به نفس و قدرت بیشتری پیدا خواهید کرد. این ساده‌ترین راهکاری است که برای افزایش عزت نفس کسانی که به من مراجعه می‌کنند، بهشان پیشنهاد می‌کنم».

انواع اعتماد به نفس
فراموش نکنید که اعتماد به نفس انواع و تعاریف گوناگونی دارد، که به یک تعریف آن اعتماد به نفس  و تعاریف دیگر آن خودکارآمدی، اعتماد به نفس کاذب و … است. در ادامه به بررسی انواع اعتماد به نفس می پردازیم.

self confidence یا اعتماد به نفس (که در این مقاله در مورد آن صحبت می‌کنیم)
Self Esteem یا عزت نفس (احساس خود ارزشمندی که در مقاله عزت نفس کاملا شرح داده ایم)
Self Efficacy یا خودکارآمدی ( احساس توانمندی در حوزه ای خاص. خودکارآمدی و اعتماد به نفس بسیار شبیه هم هستند و عموما باهم اشتباه گرفته میشوند)

اعتماد به نفس کاذب( احساس توانمندی در حوزه ای خاص در عین اینکه فرد در آن زمینه توانایی خاصی ندارد و ریشه در عزت نفس پایین افراد دارد)

چند تعرف از اعتماد به نفس از نگاه روانشناسان
اعتماد به نفس چیست - افزایش اعتماد به نفس

همراهان سایت راز موفقیت، امیدوارن تفاوت اعتماد  و عزت نفس یا حرمت نفس را بخوبی درک کرده باشید. اگر لازم می دانید مقاله «عزت نفس چیست» و یا «مقالات اعتماد به نفس» را کلیک کرده و با دقت مطالعه بفرمایید. اما ببینیم بزرگان اندیشه چه تعریفی از اعتماد به نفس ارائه کرده اند:

« حرمت نفس » چگونگی نگرش و قضاوت شما درباره خودتان است. این عبارت ارزش ها، اعتقادات و بازخوردهای شما را توصیف می کند. «سیندی پیج، اندروپیچ»
« اعتماد به نفس » باور به توانایی و قابلیت انسانی خویش است، اینکه با هر آنچه در زندگی پیش آید روبرو می شوید، از عهده آنها برمی آیید و آنچه را که ضروری است انجام می دهید. «باربارا دی آنجلیس»
« حرمت نفس » ایمان به خود به رغم ترس هایتان است. «باربارا دی آنجلیس»
« اعتماد به نفس » به معنای خودشناسی، احترام به خود و ارزش قایل بودن برای خود می باشد. «جین یودر – ویلیام پراکتور»
« حرمت نفس » عبارت است از احساس ارزشمند بودن. این حس از مجموع افکار، احساسات و عواطف فرد در طول زندگی ناشی میشود. «پروین علیپور»

اگر تا کنون و با خواندن توضیحات قبلی هنوز متوجه مفهوم اعتماد به نفس نشده اید و همچنلن امکان دارد که آن را با مفاهیم دیگر اشتباه بگیرید، در ادامه چند تعریف دیگر از اعتماد به نفس برایتان ارائه میدهیم.

اعتماد به نفس در لغت
یعنی اعتماد کردن به خودتان. یک تفکر ذهنی است که در آن فرد فکر میکند، میتواند کاری را به اتمام برساند.

اعتماد به نفس در اصطلاح
اصطلاحا به افرادی که باور دارند از پس کاری برمی آیندو اعتماد دارند که میتوانند کاری که مسئولیت آن را پذیرفته اند به نحو احسنت به اتمام برسانند، افرادی با اعتماد به نفس سالم میگویند.

تعریف دیگری از اعتماد به نفس:
افراد با اعتماد به نفس بالا دو مهارا را در وجود خود تقویت کرده اند.

۱. مهارت کافی در کار را داشته باشیم

۲. از مهارت و توانمندی خود دید خوبی داشته باشیم.

اعتماد به نفس

معنای اصطلاح اعتماد به نفس
اعتماد به نفس یا اطمینان به نفس (اطمینان به توان خود یا خود باوری) میوه و ثمره درخت عزت نفس و شاید اصلی ترین راز موفقیت است. اعتماد به نفس به این معناست که به‌طور کلی و عمومی من درزمینهٔ انجام کارها می‌دانم و می‌توانم. اصل و موضوع کلی توانایی انجام کارها، وظایف و مسئولیت‌ها در مسیر رسیدن به اهداف است. داشتن اعتمادبه نفس یا افزایش اعتماد به نفس برای رسیدن به موفقیت، ضروری و لازم  می باشد. کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند نسبت به خود احساس بهتری داشته و از قابلیت ها و مهارت هایشان بهتر استفاده می کنند. حتی تحقیقات نشان داده است که، اعتماد به نفس بالا تاثیر بسیاری در استفاده از قانون جذب و جذب موفقیت های افراد دارد.

شایدها، اگرها و کاش ها و به طور کل تردیدهای زیاد در زندگی می توانند نشانه هایی از اعتمادبه نفس پایین در فرد باشند. این افراد خود را حقیر شمارده و احساس می کنند مورد قبول و علاقه هیچ کس نیستند. افراد موفق اعتماد به نفس را یکی از مهم ترین دلایل موفقیت خود می دانند. در این مقاله به چگونگی شکل گیری اعتماد به نفس می پردازیم؛ ملاک هایی برای اندازه گیری اعتماد به نفس به شما ارائه می دهیم و سپس روش هایی به منظور افزایش اعتماد به نفس پیشنهاد می کنیم.

یکی از کلیدهای مهم برای موفقیت، داشتن اعتمادبه نفس است. – آرتور اَش
دسته : ,
برچست ها :

هوش اقتصادی چیست


تاریخ انتشار پست : 1400/6/3 بازدید : 7
هوش اقتصادی چیست و چرا اینقدر اهمیت دارد؟

بنظر شما به زبان خودمانی واقعا هوش اقتصادی چیست ؟

در پاسخ به این سوال که هوش اقتصادی چیست باید بگوییم کخ، هوش مالی یعنی اینکه شما از گذشته تا کنون دو مقوله مالی-حسابداری “درآمد” و “هزینه” را چگونه مدیریت می کنید. نگرش و کیفیت رفتار مالی شما در این دو بحث، شرایط مالی امروز و آینده شما را خواهد ساخت. به زبان ساده تر با پول چقدر آشنایی؟ چقدر حسابداری بلدی؟ چقدر تعاریف اصلی بحث های مالی برای شما درست جا افتاده؟ چقدر زندگی مالی دیگران را الگو سازی میکنی؟ چقدر در جهت تقویت هوش مالی خود مطالعه و آموزش می بینید؟ خوشبختانه مثل بسیاری از بخش های دیگر هوش آدمی، هوش مالی نیز قابل ارزیابی و تغییر و تحول است. کاری که باید بکنید خیلی ساده است. شرایط و کیفیت هوش مالی اکنون خود را شناسایی کرده و بر اساس الگوهای مناسب و ایده آل تغییرات لازمه را در ذهن و ضمیر خود ایجاد کنید. در این برنامه شنبه ها با وایت برد موفقیت ما شرایط اکنون افراد مختلف را توضیح می دهیم و کافی است شما خود را وارسی کنید و ببینید جزو کدام دسته از افراد هستید. در برنامه هفته آینده الگوهای ذهنی و رفتارهای مالی افراد با ضریب هوش مالی افراد ثروتمند را خدمت شما توضیح خواهیم داد.

هوش مالی از نگاه محمود جولایی

دوستان سال ها پیش در دوره نگارش کتاب “راز ها و نیازهای موفقیت ایرانی” به دنبال پاسخ به یک پرسش اساسی بودم: چرا همه مردم علیرقم میل باطنی ها پولدار نمی شوند؟ این پرسش سوالت جدیدی برایم بوجود آورد:

چرا ثروتمندان روز به روز پولدارتر و فقرا فقیرتر می شوند؟چرا حتی زمانی که پولی وارد زندگی فقیر می شود، بعد از مدت کوتاهی شرایط زندگیش به حالت قبل باز می گردد؟آیا واقعا پولدارها مادرزاد، ژنتیکی و ارثی هوش مالی بالایی دارند؟

این پرسش ها مدت ها در ذهن من بود. از این کتاب به آن کتاب به دنبال پاسخی بودم که ذهن کنجکاو من را قانع کند. اما چیزی نیافتم تا اینکه یک روز در زمانی که با دختر خوبم غزاله داشتیم بازی محبوب خانوادگی خود ماریو-قارچ خور را بازی می کردیم. ناگهان پاسخ را یافتم. دوستان دقت کنید. در بازی ماریو شما زمان محدودی داشتید و باید در این زمان محدود با استراتژی خوب خود تعداد زیادی قارچ و سکه کسب میکردید تا اول، زنده می ماندید و دوم، جان بیشتری می گرفتید تا به مراحل بالاتر میر سیدید. دوستان ما هر روز صبح از خواب بیدار می شویم و بیرون میزنیم و با استراتزی مالی شخصی خود به دنبال قارچ و سکه بیشتر تلاش می کنیم. افراد مختلف، بازی های متفاوتی از خود ارایه می کنند. هر کسی سبک بازی خاص خود را دارد. کیفیت بازی من و شما را بخشی از ذهن ما مدیریت می کند که ما به آن هوش مالی یا هوش اقتصادی و یا شم اقتصادی می گیم. این تعریف ساده من از هوش مالی است و در این برنامه و برنامه بعدی وایت برد موفقیت قصد دارم اخرین یافته های بشر در رابطه با چرایی و چگونگی کار هوش مالی در افراد موفق مالی را برایتان توضیح دهم.

آموزش هوش مالی ( راهکارهای افزایش هوش مالی)

یادتان باشد که هوش اقتصادی شما آن بخشی از هوش کلی شما است که برای حل مشکلات مالیتان از آن بهره میبرید. پس قطعا هرچقدر هوش مالی بالاتری داشته باشید در زندگی اقتصادی خود فرد موفق تری هستید چرا که شما دقیقا میدانید پولتان را کجا و به چه شکل خرج کنید پس میتوانید سرمایه گذاری های بهتری انجام دهید و در نتیجه به درآمد بالاتری برسید. از این رو در ادامه به معرفی چند راهکار میپردازیم که موجب تقویت هوش اقتصادی شما میشود.

۱.زمان تان را صرف مواردی کنید که حس میکنید برای شما سود مالی به همراه دارند
۲.سعی کنید طرز تفکری متغییر و انعطاف پذیر داشته باشید تا در بالا و پایین های بازار اقتصادی دچار نوسان نشوید.
۳.همیشه یک چشم انداز مالی از آینده داشته باشید.
۴.هدف مالی واضح و شفافی داشته باشید.
۵.بدهی های خود را در زمان مقررشان پرداخت کنید
۶.تنهایی به خرید بروید
۷.جسور باشید

۸.یادتان باشد بر اساس قانون فراوانی اگر خوب خرج کنید، خوب هم کسب میکنید.
۹.همیشه در حال آموزش دیدن باشید
۱۰.الگوهای ذهنی افراد موفق را دنبال کنید
و…

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد